Yangınla Mücadele 0212 417 6034 | 0212 607 3004

YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Sabit yangın söndürme sistemleri sayesinde, korunan alandaki yangınla mücadele otomatik olarak başlarken, yangın olaylarını otomatik olarak tespit etmek ve sinyal vermek mümkündür.

Sistemlerimiz arasında geleneksel sprinkler sistemleri, su sisi ve köpüklü söndürme sistemleri bulacaksınız, ancak günümüzde giderek daha popüler hale gelen gazlı söndürme sistemlerini de sunuyoruz. Bu sistemler, özellikle çevreye duyarlı bir şekilde çalışırken, yangın durumunda hızlı ve verimli bir şekilde müdahale eder. Kullanılan sistem tipi, müşterilerimizin konumuna ve ihtiyaçlarına bağlıdır. Uzmanlığımız ve onlarca yıllık deneyimimiz sayesinde, Enerji Plus mühendisleri en karmaşık sistemleri bile tasarlayabilir.

Sprinkler sistemleri

Sprinkler sistemleri

Sprinkler yangın söndürme sadece yangın söndürme sırasında teslim etmek istediğiniz alanlarda, geleneksel sulu söndürme sistemleri en iyi çözüm olabilir. Bu sistemler genellikle alışveriş merkezleri, depolar ve endüstriyel tesislerde aşının mevcudiyeti ve sistemin maliyet etkinliği nedeniyle müşterilerimiz tarafından talep edilmektedir.

Yağmurlama sistemi yangın mahalini sınırlandırarak itfaiyeye yardım ve hızlı söndürme başarısı sağlar. Film oluşturucu köpüklerin eklenmesi, sanayi ve ticaretin neredeyse tüm tehlike altındaki alanlarda sprinkler ekipmanının uygulama kapsamını genişletir. Hızlı tepki veren sprinkler başlıklarının geliştirilmesi ile açık oteller, hastaneler, spor salonları, huzurevlerini etkin bir şekilde korumak mümkündür.

Gazlı söndürme sistemleri

Gazlı söndürme sistemleri, korunan teçhizatın, malzemelerin veya diğer özelliklerin (örneğin sanat eserleri) değeri gerektirdiğinde, yangınla mücadele sırasında korunan nesneye zarar vermeyen bir yangınla mücadele sistemi gereklidir. Gazlı söndürme sistemleri bu görev için icat edilmiştir ve genellikle sunucu odalarında, veri merkezlerinde, arşivlerde ve müzelerde kullanılmaktadır.

Dahili gazlı söndürme sistemlerinin kullanılması, sunucu odaları, belge depolama merkezleri, arşiv tabanları, müzeler gibi depolanan malzemelerin değerinin ve ekipmanın yangından korunmasının kritik derecede yüksek olduğu alanlar için en çok tavsiye edilir.

Aerosol söndürme sistemleri

Aerosol söndürme sistemleri

Aerosol söndürme sistemleri, yangın söndürme sistemi, tam sel korumasından çeşitli yerel koruma çözümlerine kadar hemen hemen her tür koruma görevi için kolaylıkla kullanılabilmesi ile rakiplerinden ayrılmaktadır. Yangın alarm sistemi olmasa bile, otonom yangın söndürme sistemlerinin tasarımı için özellikle uygundur.

Aerosol söndürme sistemi, tam taşkın korumasından çeşitli yerel koruma çözümlerine kadar neredeyse her tür koruma görevinin kolayca gerçekleştirilebilmesi ile onu rakiplerinden ayırır. Yangın alarm sistemi olmasa bile, otonom yangın söndürme sistemlerinin tasarımı için özellikle uygundur.

Yüksek basınçlı su sisi söndürme sistemi

Yüksek basınçlı su buharı söndürme sistemleri, uygulanan söndürme suyunu 100 bar’ın üzerinde yüksek basınçta püskürterek ve özel nozullar vasıtasıyla korunan mahallere ulaştırır. Teknolojiyi kullanarak, aşının damlacık boyutu, geleneksel yağmurlama sistemlerine kıyasla% 1-5’tir.

Yüksek basınçlı su sisi söndürme sistemleri, normalde suyla (petrokimyasal sıvılar) söndürülemeyen malzemelerin yanı sıra suya duyarlı alanları (elektrik odaları, sunucular) söndürmek için de başarıyla kullanılabilir. Genel olarak su sisi söndürme sistemi, tüm yanıcı malzemelerin söndürülmesi için uygundur.

mutfak ve restoran yangın söndürme sistemi

Restoran yangın söndürme sistemi mükemmel bir şekilde uygun ve kesinlikle güvenilir bir sistemdir, bu da onu mimarlar, yemek tedarikçileri ve itfaiye profesyonelleri için popüler bir seçim haline getirir. Bir restoranda çıkan yangın birçok yönden tehlikeli olabilir. Bir tavada, ızgarada veya davlumbazda fark edilmeden başlayabilir ve saniyeler içinde tehlikeli bir yangında mutfağı ve hatta tüm restoranı kapatabilirsiniz.

Bir restoranda çıkan yangın birçok yönden tehlikeli olabilir. Bir tavada, ızgarada veya davlumbazda fark edilmeden başlayabilir ve saniyeler içinde tehlikeli bir yangında mutfağı ve hatta tüm restoranı kapatabilirsiniz.

Referans niteliğinde tamamlanan projeler

Yangın söndürme sistemleri uygulama videoları

WhatsApp Canlı Destek
Gönder