Soğutma Sistemleri 0212 417 6034 | 0212 607 3004

Endüstriyel soğutma sistemleri kurulumları

Endüstriyel soğutma sistemleri, soğutucu gazların kullanılmasını gerektirmeyen süreçler kullanarak çalışır: genellikle su veya glikol solüsyonu ve yağ olan bir ısı değişim sıvısı, işleme sırasında üretilen ısıyı alır ve cebri havalandırmalı kanatlı ısı eşanjörleri aracılığıyla doğrudan çevreye dağıtır. Bu nedenle, soğutma sistemi, soğutuculara kıyasla daha basit ve daha ucuz bir sistemdir ve daha düşük yatırım ve kurulum maliyetlerine ek olarak, daha düşük enerji tüketimi ve daha az bakımla sonuçlanır.

Freecooling sistemli ve Hava soğutmalı soğutucular

Endüstriyel soğutma ve iklimlendirme sistemleri hava soğutmalı soğutucular.

Enerji Plus, Türkiye pazarına endüstriyel su soğutucuları (soğutucular), iklimlendirme ve havalandırma sistemlerinin yanı sıra ısı değişim ekipmanı ve vakum sistemlerinin projelendirmeleri ve tedariği ile ilgilenmektedir .

Ayrıca su soğutucuları için servis garantisi ve garanti sonrası servis hizmeti vermektedir. 2015’ten beri sürekli gelişiyor.

Enerji Plus endüstriyel soğutma ve iklimlendirme departmanı, Türkiye pazarına endüstriyel su soğutucuları (soğutucular) , klima ve havalandırma sistemlerinin yanı sıra ısı değişim ekipmanı ve vakum sistemlerinin montajı ve tedariki ile ilgilenmektedir . Ayrıca su soğutucuları için servis garantisi ve garanti sonrası servis hizmeti vermektedir.

Su soğutmalı (kondenser) soğutucular

Su soğutmalı kondenserli endüstriyel su soğutucuları
 1. Çerçeve Güçlendirilmiş kompakt çerçeve. 
 2. Kompresör Güvenilir, ekonomik, değişken kapasiteli vidalı kompresör. 
 3. Evaporatör Sökülebilir kabuk ve borulu evaporatör. 
 4. Kondansatör Sökülebilir kabuk ve borulu tek devreli kondansatör. 
 5. Soğutma Su soğutma yoluyla artan verimlilik.
 6. Elektrik paneli Maksimum koruyucu eleman setine sahip IP54 kontrol paneli.
 7. Uzaktan kumanda Uzaktan bağlanabilirliğe sahip mikroişlemci kontrolü.

 

Soğutma kuleleri projelendirme & Montaj

Soğutma kuleleri, çeşitli amaç ve büyüklükteki endüstriyel tesislere soğutma suyu sağlamak için tasarlanmış yapılardır. Endüstriyel soğutma kuleleri, doğal gaz işleme tesisleri, petrokimya tesisleri, petrol rafinerileri, enerji santralleri ve diğer endüstriyel tesislerde sistemde dolaşan soğutma suyunun sistemden aldığı ısıyı soğutma suyundan uzaklaştırmak için kullanılır. 

Yaygın olarak kullanılan soğutma kulelerinde, kulenin içinden geçerken suyun hava ile teması sonucu bir kısmı buharlaşarak atmosfere verilir, bu esnada soğutma suyu üzerindeki ısının bir kısmı buharlaşma vasıtası ile atmosfere verilerek suyun soğuması sağlanmış olur. Soğutma kulelerinin çalışma prensibi, suyun hava ile karşılaşma şekline göre ikiye ayrılır.

Karşı akışlı soğutma kuleleri: Su ve havanın 180 derecelik bir açı oluşturacak şekilde karşı karşıya geldiği sistemlerdir. Su dağıtımı oluklu bir sistemle yapılabileceği gibi trake adı verilen basınçlı bir borulama sistemiyle de gerçekleştirilebilir.

Çapraz akışlı soğutma kuleleri: Su ve havanın 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde karşı karşıya geldiği sistemlerdir. Su dağıtımı doğal bir şekilde, yerçekiminin gücü ile gerçekleşmektedir. Sıcak su dağıtım havuzu üzerine sistematik şekilde konuşlandırılmış olan nozullar aracılığıyla su minimize edilir ve dolgu üzerine gönderilir.

Kuru soğutma kuleleri (kuru soğutucular)

Kuru soğutucular projelendirme ve montaj hizmetleri, tasarım.

 1. Lamella Düz lamel – minimum kontaminasyon ve kolay temizlik.
 2. Çerçeve Güçlendirilmiş gövde yapısı.
 3. Sulama sistemi Yüksek ve alçak basınçlı adyabatik sulama sistemleri.
 4. Isı eşanjörü 0,38 mm et kalınlığına sahip ısı eşanjörleri için özel bakır boru.
Kuru soğutma kuleleri - kuru soğutucular

Soğutma ekipmanları

Soğutma için bir ekipman seti nasıl seçilir?

Farklı çalışma koşulları için çok çeşitli hazır çözümler ve bireysel soğutma üniteleri (oda hacmi, performans ve verimlilik gereksinimleri, elektrik şebekesinin tahsis edilen gücündeki sınırlamalar) seçim yapmayı zorlaştırır. Enerji Plus uzmanları, uygun üniteleri seçmenize ve soğutma sistemi elemanlarının bir düzenini geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Projeye bağlı olarak, soğutma ünitelerinin seçimi yapılır ve yerleştirilmesi ve devreye alınması ile bakım programı için öneriler geliştirilir.

Diğer Endüstriyel soğutma sistemleri

Enerji Plus olarak işletmenizin ihtiyacına yönelik soğutma sistemleri projelendirme kurulumlarını size özel tasarlayıp en ekonomik ve verimli soğutma sistemleri kuruyoruz.

 • Soğuk Hava Deposu 
 • Soğuk Oda Raf Sistemleri
 • Uzaktan İzleme ve Kontrol Sistemi 
 • Soğuk Oda Sistemleri
 • Split Tip Soğutma Soğutma Grupları
 • PVC Perde Sistemleri
 • Menteşeli Soğuk Oda Kapıları 
 • Endüstriyel Tip Soğutma Grupları
 • Soğuk Hava Deposu Zemin Paneli 
 • Sürgülü Soğuk Oda Kapıları 
 • Soğuk Oda Bar Kapıları
WhatsApp Canlı Destek
Gönder