Elektrostatik Filtre Sistemleri 0212 417 6034 | 0212 607 3004

ELEKTROSTATİK FİLTRE UYGULAMALARI

Elektrostatik filtreler, profesyonel ve endüstriyel alanların iklimlendirme ve havalandırma sistemlerinde, üretilen gaz halindeki kirleticileri kontrol altında tutmanın yanı sıra sağlanan taze havanın arıtılması için ideal çözümdür.

Komşu işletmelerden ve evlerden gelen kirli hava ile ilgili şikayetleri veya yorumları önledikleri için işin düzgün çalışmasını sağlarken, çalışan verimliliğini artıran ve dış ortam kirliliğini azaltmaya yardımcı olan daha temiz ve sağlıklı bir iç mekan çalışma ortamı sunarlar ki bu özellikle önemlidir.

Binaların birbirine çok yakın olduğu yoğun nüfuslu alanlar için.

ELEKTROSTATİK FİLTRELER

PROFESYONEL MUTFAKLARDA ELEKTROSTATİK FİLTRE ÇÖZÜMLERİ

Ticari mutfaklarda elektrostatik filtreler; havada yüksek konsantrasyonda kirletici madde bulunan (yağlar, pişirme dumanı, koku vb.) yerlerdir. Bu hava haznelerden emildiği için, bu kirletici partiküllerin sadece% 20’si balonun girişindeki gres (paslanmaz çelik veya alüminyum) elektrostatik filtreleri tarafından tutulur.

Elektrostatik çökeltici, gres filtresinden sonra havada kalan kirletici partiküllerin 1 filtre takılıysa% 96’ya veya seri halde 2 filtre takılıysa% 99’a kadar tutulmasını sağlar.

Elektrostatik, çöktürücü sistemler

Elektrostatik, çöktürücü sistemler bu tür filtreler, toz ve diğer benzeri parçacıkların yüzeyine yapışmasına izin verme özelliğine sahiptir.

Bu, filtre yüzeyini yükleyen statik elektrikle elde edilir. Böylece elektrostatik çökelticiler, ayırma özelliklerini korurken daha uzun ömürlüdür.

Elektrostatik çöktürücüler, özelliklerinden dolayı, büyük hava beslemesi ve toz tutmanın gerekli olduğu endüstride kullanılmak üzere merkezi toz toplama ünitelerinde kullanılır.

Baca gazları başlangıçta daha büyük parçacıkları tutan ön filtreye nüfuz eder ve bunların elektrostatik çökeltici sisteme geçişini engeller.

Daha sonra mikropartiküllerin pozitif yüklü olduğu ve bir mıknatıs üzerindeki demir talaşı gibi negatif yüklü toplayıcı plakalara yapıştığı iyonizasyon ünitesine yönlendirilirler.

Son aşamada, kalanı tuttuğu yere son bir filtre eklenir. Sonunda, gazların tamamen kokusunun giderildiği aktif karbon filtre yerleştirilir.

Elektrostatik filtre faydaları

  • Ticari mutfaklardaki yağ birikintilerinin giderilmesi % 95 verimlilik
  • Hoş olmayan kokuların giderilmesi -% 90 verimlilik
  • Sonraki bakım maliyetlerinde azalma
  • yangın riskini azaltmak
  • Çevre üzerindeki etkiyi en aza indirmek.

Elektrostatik modül, eksiksiz bir mutfak filtreleme sistemi için  vazgeçilmez modüldür.

Eksiksiz ve karmaşık bir sistem şunlardan oluşur:

  • MODÜL 1: Ön Filtreleme ve Elektrostatik Filtre 
  • MODÜL 2: 20 mm aktif karbon kartuş veya MODÜL2 seçeneği. 600mm aktif karbon kasetli filtre grubu.
  • MODÜL 3. Koku sistemi  kokuların tamamen giderilmesi. MODÜL3 seçeneği. Koku kaplama sistemi

Elektrostatik Filtre çalışma prensibi

Yüksek performanslı egzoz havası temizleme cihazımız olan elektrostatik filtre sistemi hava kirleticileri için verimli yalıtım sağlar ve olası yangın tehlikelerini önler. Ayrıca, havayı tahriş edici duman ve kokudan uzak tutarken, hava kanallarının temizlik bakımını da azaltır. Arıtılmış hava daha sonra mutfak egzoz davlumbazına geri gönderilebilir veya çatı veya sokak seviyesinde binadan dışarı atılabilir.

elektrostatik filtre temizleme verimliliği

Bir filtrenin etkinliği, filtreden geçtiği havanın hızına bağlıdır.Filtreden ne kadar az hava akışı olursa, verimlilik o kadar yüksek olur.

Grafik, farklı hava akışlarında ve toz bileşiminin dağılımında filtrelerin yaklaşık temizleme verimliliğini göstermektedir.

Hava tüketimi, eklenmesi önerilen değeri 200 m³ / sa düşüren kömür filtresi dikkate alınmadan belirtilir.

Referans niteliğinde tamamlanan projeler

WhatsApp Canlı Destek
Gönder