Elektrik Tesisatları 0212 417 6034 | 0212 607 3004

Elektrik tesisatı projelendirme ve kurulumları

Yeni bir binanın işletmeye alınması sırasında ve tesisin yeniden inşası sırasında elektrik işleri yapılır . Bu, kalifiye uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir süreçler kompleksidir. Nihai sonuç, her şeyin ne kadar iyi yapıldığına bağlıdır.

Elektrik tesisatı önemli bir iştir, yani duvarları yontmak, kabloları döşemek, bağlantı kutuları kurmak, elektrik panelleri kurmak demektir. Bu tür işlemleri gerçekleştirirken yangın güvenliği standartlarına uyulmalıdır.

elektrik tesisatları

Güç kaynağı projesi ve Elektrik kablolarının montajı

Güç kaynağı projesi

Bu, elektrik işinin yapıldığı temeldeki ana belgedir. Kablo döşeme ve elektrikli ekipman yerleşimi şemalarını belirtir.

Ayrıca uzmanlar gerekli hesaplamaları yapar ve elektrik şebekesi üzerindeki yükün ne olacağını bulur. Güç kaynağı projesi, belirli bir tesisin özellikleri dikkate alınarak geliştirilmiştir.

Bir daire kuruluyorsa, hangi elektrikli cihazların kullanılacağı dikkate alınır. Bir endüstriyel tesis için dokümantasyon geliştirirken, acil bir elektrik enerjisi kaynağı sağlanır.

Elektrik kablolarının montajı

Bu, tesisteki yangın güvenliğinin bağlı olduğu zahmetli bir süreçtir.

Elektrik kabloları için yontma duvarları, soketler ve anahtarlar için delik delme, delikler açma içerir.

Bu tür çalışmalar tamamlandığında bitmiş kapılara teller döşenir, bağlantı kutuları ve aksesuarlar monte edilir.

Elektrik kablolarının montajı gizli ve açıktır. Nesnenin özelliklerine ve müşterinin isteklerine bağlıdır.

Elektrik Tesisat çeşitleri

Elektrik panosunun montajı ve devreye alma

Elektrik panosunun montajı

Elektriği kesmek için kullanılan ekipmanı. Kapılı metal veya plastik bir kutudur.

Elektrik işleri yaparken, koruyucu ve anahtarlama cihazları kutuya yerleştirilir. Elektrik panosunun montajı standart veya bireysel olarak geliştirilmiş şemalara göre yapılır. İlk önce bağlantı elemanları takılır, ardından tüm cihazlar bağlanır ve son aşamada performansları kontrol edilir.

Kablolama

Elektrik şebekelerinin güvenliği her zaman önceliklidir. Bu nedenle kablo mevcut yönetmeliklere uygun olarak döşenir.

Gizli kabloları düzenlerken, duvarlar yivli olmalıdır. Böylece kablolar meraklı gözlerden gizlenir.

Açıkta kablo tesisatı yapılacaksa, teller yüzeye braketlerle tutturulur veya plastik bir kutu yerleştirilir.

Ticari Binaların Elektrik Tesisatları

Ticari Binaların Elektrik Tesisatları; profesyonel iç ve dış aydınlatma, trafik, prizler, cihaz malzemeleri, topraklama, üçgen çubuk topraklama, yıldırımdan korunma, jeneratör kurulumu ve ups, yapısal kablolama için zayıf akımlar – bilgisayar ağları, fiber optikler, telefon santralleri, kapalı sistemler, güvenlik sistemleri TV devreleri herhangi bir iş yeri veya işletme binası otel, ticari mağaza, yemek ve sağlık mağazaları, toptan ve lojistik, ofis binaları, spor tesisleri için kameralar.

CCTV, ses sistemleri mono PA bildirimleri ve stereo, giriş kontrol sistemleri, erişim kontrolü vb. Binalar, kafeterya, bar, fırın, restoran, lokali, et lokantası, barbekü, et lokantası, pizzacı, süpermarket, büyük mağaza, okul, özel ders, kreş, hastane, klinik, poliklinik, huzurevi, halka açık toplanma yeri, tiyatro, sinema vb.

Türk standardının gerekliliklerine göre tamamen güvenli, garantili ve sertifikalı malzeme ve elektrik ekipmanlarıyla yapılan, Ticari binaların elektrik tesisatları için modern teknolojik veriler ve modern elektrik konseptleri, mümkün olan en düşük enerji tüketimini tam olarak sağlar, ticari binanın diğer elektromekanik kurulumlarıyla (klima, havalandırma, yangın güvenlik sistemleri, yangın alarm sistemleri) sorunsuz işbirliği yapar. 

Yangın alarm sistemleri vb. ve ileride yapılacak düzenlemelerde, genişletmelerde ve bakımda kolaylık imkanına sahip olması, böylece gerektiğinde yapılabilmesi, mümkün olan en düşük maliyetle Enerji Plus anahtar teslim işler sunar.

Referans niteliğinde tamamlanan projeler

WhatsApp Canlı Destek
Gönder